Zawodnicy SKKK Szczytno wywalczyli sześć medali podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin i WKF. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza zdobycie przez Julię Wojciechowską złotego medalu w olimpijskiej wersji WKF.

Złoto Julii w karate olimpijskim WKF
Julia Wojciechowska (druga od lewej) triumfowała w olimpijskiej wersji karate

Do Radomia pojechało dziewięcioro szczycieńskich karateków. Szóstce udało się wskoczyć na podium. Po raz pierwszy Polski Związek Karate umożliwił naszym zawodnikom start w wersji WKF, w której karatecy również po raz pierwszy będą rywalizować podczas igrzysk w 2020 r.

Znakomicie poradziła sobie z tą odmianą karate Julia Wojciechowska, rywalizująca w kategorii juniorek. Wygrała każdą z trzech walk i zajęła pierwsze miejsce. Kamil Grzegorczyk, mieszkający w Pasymiu instruktor w SKKK, w seniorskim WKF był trzeci. Ten sam karateka był ponadto drugi w kat. 75 kg full kontakt. -Duże słowa uznania należą się naszym zawodnikom, którzy z Radomia wrócili z medalami WKF, gdyż nie wiedzieli, czego mogą się spodziewać – komentuje prezes SKKK Piotr Zembrzuski.

W grupie medalistów znaleźli się również: Ewelina Mirosław (2. miejsce w kat. 60 kg seniorek), Marcel Zapadka (2. miejsce w kat. +65 kg juniorów), Natalia Zentarra (3. miejsce w kat.+50 kg młodziczek). - Oboje debiutowali w tak poważnej imprezie i tylko brak doświadczenia zdecydował, że nie wygrali swoich kategorii – mówi o występie Marcela i Natalii prezes Zembrzuski.

W mistrzostwach wystartowało 335 zawodników z 41 klubów.