W ostatnią sobotę kwietnia Bartoszyce stały się miejscem spotkania i rywalizacji najbardziej wysportowanych strażaków z całego województwa warmińsko-mazurskiego. W tym gronie znaleźli się też reprezentanci szczycieńskiej komendy. Mł. asp. Paweł Sokołowski i mł. ogn. Łukasz Łukaszewski wywalczyli tytuł wicemistrzów województwa.

Dodaj komentarz

Rewelacyjnym wynikiem w pchnięciu kulą popisała się Kinga Jackowska, uczennica pierwszej klasy ZS 2 w Szczytnie reprezentująca barwy JURANDA Szczytno.

Perkun Orzyny najpierw pozwolił sobie na kolejny na wiosnę remis, ale dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z autsajderem zasiadł na fotelu lidera. Rywale z czołówki gubią punkty i reprezentant gminy Dźwierzuty powoli wjeżdża na ostatnią prostą na drodze w kierunku klasy okręgowej.

Ponad 200 zawodników ścigało się podczas biegów zorganizowanych z okazji święta Ośrodka Radiotechnika w Przasnyszu. Dobrze spisali się zawodnicy z powiatu szczycieńskiego. Jakub Koziatek ze Szczytna był trzeci w klasyfikacji ogólnej, a sześcioro innych biegaczy stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Zawodnicy Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej NOGORE przez dni gościli w Leżajsku uczestnicząc w zgrupowaniu WKB POLAND przygotowującym do startu w wagowych Mistrzostwach Europy WKB w Turcji.

Sześcioro młodych bokserów Gwardii Szczytno, po wygraniu kwalifikacji wojewódzkich, wystąpiło w XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, której gospodarzem był Dolny Śląsk.

W ostatniej kolejce komplet punktów zdobyły tylko dwie nasze drużyny. Uwagę zwraca postawa Omulwi Wielbark, która ma coraz bardziej realne szanse na udział w grach barażowych o występy w klasie okręgowej.

Nieudanie zakończył swój występ na Mistrzostwach Europy seniorów w boksie Patryk Borucki.

Na rozgrywanych w Ełku mistrzostwach województwa w judo młodzicy i dzieci z Gwardii Szczytno wywalczyli trzy medale.