Konrad Bukowiecki już w swoim pierwszym występie w seniorskich mistrzostwach kraju w LA wskoczył na podium. Zajął w nich trzecie miejsce, a niewiele brakowało, by szczytnianin mógł się cieszyć ze srebrnego medalu.

Konrad brązowym seniorem

Kulomiot Gwardii rozpoczął od 18,35 m, ale potem było już tylko lepiej. Po dwóch kolejkach z wynikiem 19,18 był czwarty. Jak się później okazało, do wywalczenia medalu Halowych MP w Toruniu, potrzebne było przekroczenie 20 m. I Bukowiecki sztuki tej dokonał (20,02), poprawiając przy okazji własny halowy rekord Europy juniorów. Niewiele zabrakło, by wynik ten dał naszemu zawodnikowi srebro. Drugi na podium Rafał Kownatke z Pucka uzyskał 20,07.

Zwyciężył Jakub Szyszkowski (Śląsk Wrocław) z wynikiem 20,55. Medale wręczał Tomasz Majewski, który z powodu kontuzji i operacji zrezygnował ze startów w sezonie halowym.

W konkursie pchnięcia kulą mieliśmy również drugiego naszego zawodnika. Do wąskiego finału wszedł Andrzej Regin, który dzięki pobiciu o ponad pół metra rekordu życiowego (18,66) zajął 8 miejsce.

***

Kilka dni wcześniej Konrad Bukowiecki wystartował w w Łodzi w prestiżowym Pedro’s Cup. Najpierw był uścisk dłoni prezydenta Bronisława Komorowskiego, goszczącego na mityngu, a później szczytnianin przystąpił do rywalizacji z dziewięcioma starszymi od niego kulomiotami nie tylko z Polski. I właśnie rywale z zagranicy zdominowali konkurs. Zwyciężył zdecydowanie Amerykanin Ryan Whiting z rezultatem 21,80. Gwardzista uzyskał w najlepszej próbie 19,04, co dało mu 8. lokatę. Ciekawostkę stanowi fakt, że srebrny medalista MP Rafał Kownatke pchnął w Łodzi 18,66 i zajął ostatnie miejsce.