LIGA WOJEWÓDZKA

6. kolejka

Gwardia Szczytno - Truso Grupa Wodna Elbląg 2:3 (17, -16, -15, 22, -10)

Gwardia: Kozłowski, Hain, Pyśk, Zawalniak, Potakowski, Ogrodowczyk, Dymerski (libero) oraz Myślak, Orzoł i Gleba.

Pierwszy set, gładko wygrany przez szczytnian do 17, uśpił chyba czujność miejscowych. Dwie kolejne partie były w ich wykonaniu bardzo słabe i zakończyły się zdecydowanymi wygranymi elblążan. Brakowało silnych ataków, nie najlepiej funkcjonowało wystawienie, zawodnicy sprawiali wrażenie zagubionych. Gwardziści wrócili do lepszej gry w partii czwartej, najciekawszej w całym spotkaniu. Podopieczni Rafała Zawalniaka szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, które oddali jednak w drugiej fazie seta. Końcówka należała już do szczytnian.

Obiecujący był początek tie-breaka – dwoma udanymi zbiciami ze środka popisał się Ogrodowczyk. Na wiele więcej gospodarzy nie było stać. Przyjezdni „odjechali” w pewnym momencie na 5 oczek i przewagi tej nie roztrwonili, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Gmina Kozłowo - Foto Ola Ostróda 0:3, MOSiR Ełk – Nidka Ruciane-Nida – mecz przełożony. Pauzowała Omega Rybno.

1.Truso 5 10 15-4

2.MOSiR 4 8 12-2

3.Gwardia 5 8 11-8

4. Foto Ola 5 7 11-11

5. Nidka 4 6 8-8

6. Omega 5 6 5-14

7. Gmina 6 5 3-18