Po raz drugi w ciągu kilku tygodni zawodnicy Gwardii Szczytno przywieźli z Ełku spory worek medali. Tym razem uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa.

Nie utonęli w Ełku

Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend, a uczestniczyli w nich zawodnicy z 12 klubów.

Młodzi pływacy ze Szczytna najkorzystniej zaprezentowali się na 50 m stylem motylkowym. Zdobyli tu aż 9 medali, w tym 2 złote.

Krążki z ełckiej pływalni przywieźli: Maciej Kaliszewski (2 zł., 1 sr., 1 br.), Klaudia Chrostek ( 2 zł., 2 sr.), Marta Sadowska (1 zł., 2 sr. 1 br.), Jakub Badysiak (1 zł., 1 sr. 1 br.), Karol Murach (1 zł., 1 sr., 1 br.) Konrad Bukowiecki (1 zł, 2 sr. 1 br.), Konrad Piwowarski (1 zł., 1 sr.), Karol Baranowski (2 sr., 2 br.), Aleksander Wasilcow (3 sr.), Monika Puszko (2 sr., 1 br.), Elżbieta Serafin (1 sr., 3 br.), Łukasz Kielin (2 sr., 1 br.), Dominika Tokarska (2 sr., 1 br.), Łukasz Rosiński (2 sr.), Urszula Pieńkos (2 br.), Jarosław Ćwikliński (1 sr.), Aleksandra Jasianek (1 br.), Martyna Wichrow (1 br.), Patryk Mikołajewski (1 br.), Jakub Bancerek (1 br.)

Na podium stawały także szczycieńskie sztafety. Mistrzami województwa została chłopięca drużyna 14 -latków (4 x 50 m st. dow.). Drugie miejsce zajęły w rywalizacji dziewcząt 10- i 15-latki (4x50 m st. dow.). W tej samej konkurencji 11-latkowie zajęli również miejsce drugie, natomiast 16-latkowie – trzecie.

W klasyfikacji drużynowej szczytnianie uplasowali się na 7. pozycji. Zwyciężył Kormoran Olsztyn.