Blisko 100 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie pierwszej edycji „Półmaratonu Po Kolei” prowadzącego po trasie ścieżki rowerowej zbudowanej na dawnym szlaku kolejowym Szczytno-Biskupiec.

Pierwszy półmaraton po kolei
Start do biegu wyznaczono w Lemanach

Zawodnicy mieli do pokonania 21 km i 97 metrów. Najszybciej trasę z Leman do Dźwierzut, gdzie zlokalizowano metę, pokonał Andrzej Leończuk z Białegostoku w czasie 1:13:17, przed Maciejem Wojciechowskim ze Szczytna - 1:21:47. Najszybsza z pań Mariola Sudzińska z Olsztyna uzyskała czas 1:26:32. Oprócz biegu głównego, rywalizacja odbyła się również wśród chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych na dystansach 300, 600 i 800 metrów. Łącznie na starcie wszystkich biegów stanęło blisko 200 sportowców.

Jeszcze przed biegiem głównym specjalną statuetkę, za wkład w rozwój turystyki w powiecie szczycieńskim, z rąk starosty Jarosława Matłacha odebrał Maciej Wojciechowski. To on, jeszcze w 2014 roku, zasugerował staroście możliwość wybudowania ścieżki rowerowej na demontowanej wówczas trasie kolejowej.

(p)

Najlepszym zawodnikom na mecie nagrody wręczali starosta Jarosław Matłach i wójt Sławomir Wojciechowski